Біло-Сині - сайт вболівальників "ДИНАМО КИЇВ" - WHITE-BLUE.kiev.ua

ULTRAS SUR - фенс "Реал" Мадрид
ULTRAS SUR - фенс "Реал" Мадрид ULTRAS SUR народжується на початку 80х років. Усередині загальної маси фенса Реал Мадрид з'являється група хлопців. Відразу варто відзначити, що в Іспанії відносилися і відносяться дуже погано до уболівальників футбольного клубу "Реал". Ці хлопці, щоб себе виділити із загальної маси беруть ім'я ULTRAS SUR, зважаючи на вплив нового руху ultra, що тоді починало розповсюджуватися по Європі і головним чином в Іспанії.

Розташовуються вони в південній частині стадіону Сантьяго Бернабеу.

Ця група, з початку, приймає ідеологію ultra. З самого початку створення угрупування в засобах масової інформації почали появлятся новини пов'язані з насильством і інцидентами, а самі журналісти часто не розуміли дійсну реальність подій, в яких опинялися члени ULTRAS SUR. Поступово з часом група починає рости, об'єднуються все більше людей. На стадіоні робляться шоу з бенгальськімі вогнями, клубами диму ..., і все це з власної кишені кожного з членів групи

До цієї епохи потрібно віднести і згадати інциденти у Валенсії в періоді часу 82/83 роки, фінал Кубка в Сарагосе проти Барселони цей же самий рік, проблеми в дербі проти Атлетіко, і з ультрас Інтера з Мілана в двох подальших періодах часу: 84/85 і 85/86 роках. Відбуваються зміни, і діяльність починає бути все набагато організованішою. Створюється перший "офіційний" символ групи, у вигляді черепа в піратському стилі, з двома схрещеними великими гомілковими кістками.

Супорт починає мати якусь організацію, не дуже величезну, але все таки. Вихід гравців на газон поля супроводжується клубами диму і бенгальськімі вогнями, фаєрами. Також наголошуються піротехнікою голи. Всі пісні і заряди починаються і закінчуються в південному фронті, і гравці відчувають себе більш «прикритими», і це не тільки в Мадриді, а також і в інших містах. Протягом періоду часу 85/86 з'являється самий великий банер, який не розгортався до цих пір на іспанських стадіонах. Це було на матчі з Барселоною.
Проте згодом цей банер стає маленьким, оскільки створюються інші, ще більших розмірів. Цей момент  варто відзначити як точку перелому, в матчі, проти Баварії Мюнхен в 86/87 (де з'являється вище згаданий банер), і супроводжується постійним киданням об'єктів у вигляді стрічок і серпантину. Сезон закривається двома зустрічами в європейських змаганнях. Цей час відзначається, як "бум" для ULTRAS Sur. У перебігу місяця, засоби інформації постійно згадують про ультрас Sur.

Група продовжує рости. У декаді 90х, можна стверджувати, що група починає змінюватися, а саме її менталітет. Ідеологія групи стає крайньою правою, виділяється численна присутність skin heads в її рядах. Організація починає бути набагато серйознішою. Виїзди робляться із старанністю і майже абсолютно організовані, так само як і сам супорт, а також продаж атрибутики, яка продається біля ст. Бернабеу. Пробиваються перші масові євровиїзди до Туріну проти Torino в 91/92, до Парижа в 92/93 і 93/94. Це - також епоха ефектної хореографії, вже не тільки паляться бенгальські вогні; створюються і використовуються інші речі, як прикрашання південної трибуни із стрічками з пластика, куль, тонкого картону ... навіть вдається створити корабель вікінгів під час дербі з Атлетіко в 91/92.

Atletico 91-92  

Atletico 91-92


Змінюється емблема угрупування, міняється череп, забарвлення пірата, на сучасніший, з шарфом на шиї.
Ultras Sur досягає кульмінаційної точки свого розвитку в середині дев'яностих, між роками 92/93 і 95/96. Коли група має високі матеріальні доходи, цьому сприяє  велика кількість її членів. Число людей виросло ефектно, налічувалось більш ніж 6.000 чоловік на матчах свого клубу. Сотні і сотні людей виїжджало з клубом.
У 95/96 роках відбулися три євровиїзди, в рамках Ліги Чемпіонів. Перший до Будапешта (Угорщина), де було присутньо близька 100 чоловік в матчі проти Ференцварош, пізніше сто ultras відвідують Амстердам. А також до Туріну - де відбуваються інциденти з італійською поліцією під час матчу, де грав Реал з Ювентусом - куди відправилося більше 300 членів групи.

Turin 95-96

У Ультрас Сур починає опускатися рівень починаючи з 96/97, як і весь ультрас Рух в Іспанії. Проте в 97/98 група їздить як по Іспанії так і по Європі, відзначаючи своєю присутністю Порто, в кількості 300 чоловік, з інцидентами з португальською поліцією.

 Porto 97-98 1

До Ліверкузена  - без проблем наповнюється літак, в якому подорожує все "основне ядро" Ультрас Сур. Де були інциденти з хулсами Баєра Ліверкузен.

Після перебудови Бернабеу, Ultras Sur засланий в третій амфітеатр. Це - найважча епоха групи, період часу 98/99 можна сказати пройшов у вигнанні. Багато людей (ті, яких рахувати ULTRAS не можна) покидають ряди. Це погані моменти для мадридської тор сиди але все таки історичне ядро, продовжує бути і не залишає US. Багато хто критикує цей період часу, кажучи, що Ultras уболівальники футбольного клубу "Реал" вже не існують.

Наступний період часу, 99/2000, Ультрас Сур починає рости знову, наповнюється повністю сектор, який виділяється поміж інших. Знов змінюється символ групи, і цього разу здається, що назавжди. Хороший доказ цьому – фінал Ліги Чемпіонів, де Реал зустрічається з Валенсією, Ультрас Сур відвідує Париж. Вони проносять більше десяти великих барабанів, гігантський банер US, і роблять афішу з девізом "Королі Європи".
У 2000/2001 виїзда стають все більш важкими із-за високих  цін. Потрібно згадати про подорож до Риму, де більше сотні ultras попрямували в італійську столицю на матч з Лаціо, де відношення з уболівальниками Лаціо стають братськими. Можна сміливо говорити про початок великої дружби.

Lazio 00-01

У сьогоднішні дні група Ультрас Сур прагне знову наповнити новим диханням свій рух. Їх масовий візит до Києва не варто чекати в найближчому матчі. Приїде можливо декілька чоловік і просто розвісять свої банери.

Gektor

Valencia 03-04  

Atletico 05-06 2 Barselona 06-07

 


 

Адреса матеріалу в інтернеті: http://white-blue.kiev.ua/articles/39.htm

Назад


Використання матеріалів сайту дозволено за умови посилання на Біло-Сині - сайт вболівальників "ДИНАМО КИЇВ". Для онлайн-проектів - гіперпосилання (hyperlink) на http://white-blue.kiev.ua

Copyright © WHITE-BLUE.kiev.ua, 2006-2023