Розтяжка маркером - хіба це реально?
ultras.org.ua
Тому, хто малює по 3 розтяжки на тиждень ця стаття буде не дуже цікавою, але для тих, хто вже давно збирається щось намалювати дана інформація думаю буде корисною... Чим більше розтяжок на секторі тим краще, але щоб виділитись серед загальної маси вже недостатньо просто щось намалювати аби було, тому якість і ідея розтяжки, а також виконання теж відіграють дуже важливу роль. Існує безліч способів зробити розтяг: намалювати акрилом чи іншою фарбою, залити балоном, пошити аплікацію чи насамкінець замовити друк по тканині. Але погодьтесь, скільки б ви не витратили грошей на друк, усерівно розтяжка намальована власноруч для вас буде набагато дорожча через витрачені на неї час і власні зусилля.
Я багато читав про створення розтягів з використанням акрилу, але сам ніколи не пробував, свої розтяги малюю балоном. У кожного є свої якісь хитрощі і особливості, але в більшості випадків всі технології майже однакові, тому якщо у вас є трохи вільного часу - вперед в магазин за необхідним матеріалом.
Крок 1. Ідея. Як і будь-яка книга, фільм, постановка, картина і т.д. і т.п. розтяжка починається з ідеї. І тут головне знайти той сюжет, який ще не було ніде використано, щоб не читати потім звинувачення в плагіаті в різних інет-бійців, тому тут я вам зарадити навряд зможу - на що фантазії вистачить... Ідея моєї розтяжки народжувалась досить довго, з того часу як я купив тканину і палки пройшло більше трьох місяців перш ніж я сів малювати...
Крок 2. Полотно. Перш ніж приступати безпосередньо до процесу малювання необхідно підготувати полотно. Обираючи тканину варто враховувати і її міцність, і вагу, і здатність вбирати фарбу, і найголовніше - стійкість до бруду. Я обрав тканину Ортон-10, хоч це мало щось скаже недосвідченим в цій справі людям. Тканина чимось нагадує джинс, без ворсу і досить добре тримає бруд. Достатньо дорога, в магазинах коштує десь 17 грн/м.п., на оптовому складі я знашов її набагато дешевше... Палки. Ну тут теж не можна взяти що попало, адже злий акаб не все пропустить :) В будь-якому будівельному магазині є тонкі пластикові водопровідні труби, товщина 20 мм, довжина 4 м - оптимальний варіант. ціна - 12 грн. Розпилюється навпіл і готова до вжитку. Найстрашніший для мене момент - прострочити полотно, я ненавиджу возню з голкою і нитками тому завжди намагаюсь просити сторонньої допомоги, у жінок цей етап виходить і набагато швидше і набагато акуратніше. В результаті з одного погонного метру тканини одерхується полотно 140х80. Не дуже велике, але зручно в руках тримати.
Крок 3. Підготовка ескізу. Для цієї розтяжки ескіз створював на компі. Після спроби накидати ескіз вручну швидко відмовився від цієї ідеї. Спершу зробив фотку бажаного зображення (1). Після цього була обробка в Adobe Photoshop. За допомогою фільтру Cutout з повнокольорового зображення отримуємо картинку, що містить 7-8 кольорів (2). Далі імпортуємо її в CorelDRAW і замкненими лініями створюється контур по найбільш темних ділянках (3). Далі вже справа техніки - домалювати неіснуючу частину фото і скопіювати попередні слої не дуже важко (4). Після цього зображення готується до друку: наноситься сітка (я робив 15х25 см, цей розмір добре влазить на А4) і для економії фарби в принтері прибирається заливка контуру (5). Роздуруковуємо картинку на аркушах А4 по частинах, у мене на це пішло 27 аркушів, решта не знадобилась оскільки аркуші на макеті були пустими.

Крок 4. Перенесення на тканину. В роздрукованих аркушах відрізаються краї по рамці і склеюються скотчем між собою. Перенесення на тканину я робив товстим олівцем, звичайний на це годиться менше. Головне - добре натягнути тканину по краям, в протилежному випадку коли ви дійдете до середини, зображення попливе... Створюючи макет я не врахував, що в результаті буде занадто багато мілких деталей, які дуже складно зробити балоном. Тому в процесі перенесення було вирішено малювати мілкі деталі маркером. Спершу маркер було протестовано на водостійкість. Лінії маркера не розтікались під струменем води, але після висихання краї картинки на тканині стали рожевими. Було вирішено придбати новий маркер, але він не давав чітких границь на тканині, краї розтікались. Тому контур малювався одним маркером, а середина заштриховувалась іншим. Увійшовши в азарт зупинились коли вже було обведено фігури двох персонажів.


Крок 5. Фарбування балоном. Перш ніж фарбувати картинку її варто ретельно заклеїти малярною лентою. Після заклейки канцелярським ножем акуратно вирізається по контуру область, яку варто зафарбувати. Заклейка маляркою - самий довгий і самий нудний процес, до того ж одному з ним справитись непросто, тому звіть на поміч друзів, геморою з леною багато. Балони я використовував самі дешеві, 12 грн. штука, і не думаю, що при такій роботі якість балона відіграє суттєву роль. Головне - акуратність, слід ретельно закласти всі білі області, для надійності можна покласти на газети чи ще краще на фанеру щось важке. Фарбу слід наносити, роблячи багато одиночних вприсків фарби, не намагайтесь малювати суцільну лінію, краще декілька разів натиснути на кеп. Просто існує вірогідність, що малярна лента промокне і будуть підтьоки. Щоб зробити градієнт спочатку слід наносити світлу фарбу, а потім темну, хоча думаю це і так всім зрозуміло. Я робив покраску в 2 етапи. Спрешу верхня частина, потім нижня. Якщо ж зафарбовувати зразу все полотно набагато простіше щось забути заклеїти чи просто забруднити тканину при зніманні ленти. Хоч фарба і сохне миттєво на тканині, на ленті вона висихає досить довго, тому слід трохи зачекати перш ніж її знімати.

Крок 6. Останній етап. В моєму випадку останнім етапом були сині області на розі. Робити їх балоном я не наважився, тому використав фарбу для тканини, батік, точніше на упаковці написано, що це не фарба, а резервувальний склад. Ця баночка в мене лишилась від попереднього розтяга, наноситься пензлем і дуже воняє, але фарбує капітально і потім не боїться води. Фарбувати цією гидотою не дуже зручно, тому для великих ділянок не підійде, лише для мілкіх деталей.

Закінчивши роботу можна підвести підсумок, на цей розтяг знадобились:
Тканина Ортон-10 (1 м.п.) 11.25 грн
Труба пластикова 20х4 12.40 грн
Фарба чорна Dесo Color 400 мл 12.00 грн
Лента малярна (ширина 50 мм) 11.99 грн
Маркер BIC 4.25 грн
Склад резервувальний Батік (синій) 10.00 грн
Всього 61.89 грн
Крім цього вам знадобиться олівець, пензель, канцелярський ніж, ножиці, десь 30 аркушів паперу (в моєму випадку ще й синій балон), запас вільного часу і багато пива.
Даний матеріал ні в якому разі не претендує на роль посібника по виготовленню розтягів, якщо ви це робите інакше - розкажіть як, буде тема для ще однієї статті...
