Святослав Хоробрий
White-Blue.kiev.ua
Князь Святослав Хоробрий (942-972) – давньоукраїнський Князь династії Рюриковичів. Син Ольги та Ігоря.
964 рік – військовий похід на в’ятичів, які платили данину хазарам.
965 рік - Святослав відправив хазарському кагану Іосіфу своє знамените послання "Іду на ви!", після чого вступив з власною армією на підконтрольні ворогові терени. Хазарський каганат обіймав терени Північного Кавказу, Приазов'я та Донського степу. Військо Святослава подолало декілька тисяч кілометрів, розбивши кінноту аланів і касогів та стерши з лиця землі хазарську столицю Ітіль (район сучасної Астрахані, РФ). Остаточне вирішення хазарського питання – найвеличніший акт Історії нашої Батьківщини.
967 рік – Військо Святослава у кількості 10.000 воїнів вирушило до дунайських берегів, де бере гору над болгарами, які починають платити Києву данину.
968 рік - Орди печенігів оточують Київ. Фантастичний з технічної точки зору марш-кидок Святослава на підмогу землякам. Кара була страшною. Вщент розбивши противника, військо Святослава карбує маршовий крок київською бруківкою.
971 рік – перемога над болгарами під Переяславцем. Трьохмісячна битва з греками-візантійцями під Доростолом. Героїзм та непоступливість з обох сторін (15.000 вбитих слов’ян, 20.000 вбитих візантійців) призвели до укладення миру. Візантія змушена платити Києву данину.
972 рік - під час повернення до Києва перед Запорізькими порогами Військо Святослава Хороброго потрапило в засідку печенігів. В останньому бою з набагато переважаючими силами ворога Святослав загинув із зброєю у руках. Було йому 30 років.
В Україні чимало тих, хто вважає Князя Святослава взірцем національного лідера.
Образ Святослава Хороброго зображений на головному баннері ULTRAS DYNAMO.
В наш час, коли здійснюється масштабна руйнація національної традиції та історичної пам’яті, коли нам пропонують сприймати минуле, сучасне і майбутнє у форматі MTV, коли вірність і патріотизм стали немодними, Князь Святослав став прапором боротьби і спротиву, невмирущим символом залізної волі, перемог і звитяги.
Героям слава!